Merivälja Selts kutsub:

MERIVÄLJA KODUKOHVIKUD
28. august 2022

1. 1Koht

Aadress: Jugapuu põik 13 
Avatud: 12-18

Autentne Napoli pizza käsitsi laotud kiviahjust Meriväljal.

2. Ansipi kohvik

Aadress: Soovõha tee 17 
Avatud: 11-17

Teid ootab lahke perenaine koos ta sõpradega. Meie kohvik pakub see aasta palju magusaid hõrgutisi, kui ka soolast.

3. Armilda

Aadress: Hõbekuuse 26
Avatud: 12-19 või kuni toitu jätkub

Pingutame kogu hingest, et viia meie kohviku külastaja ühepäevasele romantilisele Itaalia reisile. Teid ootavad ehtsas puuküttega ahjus valmistatud pitsad, kvaliteetsest itaalia toorainest valmistatud gurmeeroad: antipastid, soolased ja magusad hõrgutised, värskendavad kokteilid ja otse loomulikult imeline muusika.

4. Džungliloom

Aadress: Lodjapuu tee 77       
Avatud: 11-21

Pakume pliine kalamarjaga ja teisi maitsvaid roogi kaunis aias. Oleme avatud kuni 21.00. Õhtul pakume ka kokteile. Näomaalingud, glittertatood, hennamaalingud, DJ alates 16.00

5. ERJA´s Bakery

Aadress: Hõbekuuse tee 41  
Avatud: 12-18

Üle 20 aasta südameid vallutanud Erja Napoleoni kook, meie Ukraina kokkade hitt – tõeline ukraina borš, erinevad itaaliapärased kiviahju pitsad, Uzbeki pilaf, naabrite värske mesi Lääne-Virumaalt ja teise naabri, Hanna Milleri imelised maalid voolavas akrüülmaali tehnikas.

6. Euroopa Liidu ökomärgise ratastel näitus-töötuba

Aadress: Merivälja park
Avatud: 11-17

Keskkonnaministeerium koostöös Keskkonnaagentuuri ja Euroopa Komisjoniga toob esmakordselt Eestisse Euroopa Liidu ökomärgist tutvustava ratastel näitus-töötoa, milleks on elektrijalgratta taga veetav karavan. 

7. International Women's Club of Tallinn Summer Café Café

Aadress: Lodumetsa tee 41-1
Avatud: 12-17

Tallinna Rahvusvahelise Naisteklubi kohvik on sellel aastal uues asukohas, Lodumetsa tee 41-1. Pakume roogi ja suupisteid kogu maailmast, lisaks käsitööd ja ehteid, mis on annetatud meie klubi liikmete poolt. Ka lastele on avatud käsitöönurk! DJ mängib aias mõnusat muusikat, nii et tule ja veeda päev kogu perega.

8. Karikakra kohvik

Aadress: Ida tee 39a
Avatud: 11-18

Saab sööki ja jooki ja priimat pannkooki! Janu kustutamiseks pakume eksootilist võilille või angervaksa siirupi jooki ja värskendavat piparmünditeed, kohvi. Pannkoogid täidame vastavalt teie soovile erinevate lisanditega vanaema moosist hakklihani. Üllatuseks õunapommid vahukoore ja kaneeliga. 

9. KaruKati kodukohvik

Aadress: Ida tee 39
Avatud: 11-18

Kostitame sind koduse atmosfääri ning mõnusate maitsetega. Meie signatuurid: Mõnusalt koorene lõhesupp, taimetoidu nautlejatele kikerhernekarri ning mehiselt hõrk suitsulihaga ühepajatoit. Kergemat: soolased pirukad ning magusad ampsud.

10. Kunstikodu

Aadress: Viimsi tee 38    
Avatud: 12-18

KUNSTIKODU kodukohviku pere armastab kunsti ja elu, ning elu võib olla väga ilus!  Loomine on elustiil, nii tööl kui kodus, ja kui teed kõike kirega, siis see ka õnnestub! Pakume soolaseid ja magusaid küpsetisi. Hõrgutistele lisaks pakume ka autoriehteid Anne Roolahtilt.

11. Kunstikohvik (tuntud ka kui Ilunautija kunstikohvik)

Aadress: Kesktee 10
Avatud: 12-18

Rein Meresaare kunstiloomingust saab külastaja nii silma- kui ka vaimurõõmu. Siin kohtuvad värvid ja materjalid, inspiratsioon ja elusäde, loomisrõõm ja armastus. Maalide näitusmüük.

12. Lounge 3

Aadress: Soovõha tee 3
Avatud: 11 kuni toitu jätkub

Kodukohvik Lounge 3 pakub süüa nii maalt kui merelt.

13. Mammu Seikluspargi
kohvik

Aadress: Lääne tee 50
Avatud: 11-19

Ootame külla kõiki väikeseid ja suuri seiklushimulisi lapsi! Siin saab ronida, trossiga pika liu teha, batuudil hüpata ja muid mänge mängida. Kohvikust saab soetada magusaid ja soolaseid ampse. 

14. Merka supp
ja smuuti

Aadress: Viimsi tee 41
Avatud: 11-15

Pakume sooja suppi, värskendavaid ja marjaseid smuutisid, magusasõpradele kooki ja kohvi. Väiksematele ja suurematele toimub marjamäng – kas tunned koduaia marju?

15. Palgasõduri
raamatukohvik

Aadress: Lõhmuse tee 26
Avatud: 12-16

Palgasõduri raamatukohviku peremees Kalle Klandorf tutvustab oma äsja ilmunud „Palgasõduri“ raamatusarja uut põnevikku: „Atentaat presidendile“. Lisaks toimuvad seni ilmunud “Palgasõduri” raamatute tutvustused.

16. Parim Puhkus
kodurestoran

Aadress: Lodumetsa tee 41/2
Avatud: 12-18 

Kodurestorani tulles saate valida kella 12, 14 ja 16 vahel ning igale kattele mahutame EELBRONEERIMISEGA 12 inimest. Seega, kes ees, see mees! Valikus on kolmekäiguline maitserännak (eelroog, pearoog ja magustoit). Lisaks on kohapeal avatud KOHVIK, kus pakutakse burgereid, kooke, kokteile, veine jne.

17. Paus

Aadress: Kõivu tee 35
Avatud: 11-18

Kohvik(u)PAUS aitab kohvikutepäeva nautimist pikendada. Saad heade roogade söömise vahel võtta väikese pausi ja külastada Maris Willadseni kõrgkuumuses küpsenud keraamika näitus-müüki.

18. Pirita Linnaosa Valitsuse välikontor

Aadress: Merivälja park
Avatud: 11-14

Pirita Linnaosa Valitsuse välikontoris ootavad teid ees rõõmsad ja asjalikud, erinevate valdkondade eest vastutavad inimesed. Kohal on iga osakonna esindajad, kes vastavad Teie küsimustele! Lastele õhupallid!

19. Roheline
Ateljee

Aadress: Heki tee 23
Avatud: 12-18

Roheline ateljee on kunstihoov, kus tutvustame mööbli taaskasutuse võimalusi ja vahendeid. Toimuvad erinevad õpitoad, osta saab keskkonnasõbralikke mööblivärve ja viimistlusvahendeid. Pakume retroampse.

20. Sinaistari
Kalapuhvet

Aadress: Hõbekuuse tee 38
Avatud: 12-18

Sinaistari kalapuhvet ootab taas kõiki meresõpru mekkima grillkala ja tartari, lisaks on head naabrid (majast nr 12) samuti meie õuel esindatud ja pakuvad suitsukala ja -liha ning ehk muudki. Nii et valik on mitmekesine.

21. Slavjanski
bazar

Aadress: Lõhmuse tee 29/Tuhkpuu 29
Avatud: 12-18 või kuni toitu jätkub

Üllatame teid meie külalislahkusega. Kostitame soolatud köögiviljadega, pakume maitsta marinaadi ning oma retsepti järgi valmistatud kanakebabi. Kõik pakutav on valmistatud meie tulevase peakoka poolt.

22. Suits ja Sool

Aadress: Lääne tee 26/Kesktee 1
Avatud: 11-19 või kuni toitu jätkub

Pakume oma kohvikus maitsvaid hõrgutisi, mis on valmistatud peamiselt meie enda külmsuitsutatud lõhest! Kindlasti valmistame ka midagi magusat kohvi kõrvale!

23. TUUDY

Aadress: Aia tee 29
Avatud: 11-18

Maiustada saavad nii suhkruvati kui ka jäätisesõbrad! Kas sina teadsid, et ühes suures suhkruvatis on neli korda vähem suhkrut kui 0,5l limonaadis? Meie valmistatud suhkruvatt on e-värvainete vaba! Ka soolase toidu armastajad leiavad endale nii mõndagi.

24. Võilill

Aadress: Vahtramäe tee 27
Avatud: 12-15

Kohvik Võilill avab oma uksed juba neljandat korda. Pakume särtsakaid maitseid ja värskendavaid jooke. Menüüs on nachod, tortillad, smuutid, mojitod.

Kuidas sai alguse Merivälja kodukohvikute traditsoon?

Merivälja kodukohvikute eestvedaja ja algataja Lembe Levo selgitab: “Merivälja kodukohvikute idee sai alguse 1. aprillil 2016 aprillinaljast, kui postitasin kogukonna Facebooki lehele, Merivälja kodukohvikute ürituse, mispeale mu abikaasa ütles, et see pole nali, see on asi, mis tuleb ära teha. Edasi läks kõik veerema kui lumepall. Kutsusin kokku kogukonna inimesi mõttetalgutele Merivälja parki ja selgus, et huvi on suur…”

Merivälja Selts

Merivälja Selts on vabatahtlikkuse alusel klubilises vormis tegutsev liikmeskond, mis tegutseb Merivälja asumi huvides. Selts on mõeldud ühenduseks neile elanikele, kes soovivad anda oma panuse tegemistesse, mida Meriväljal oluliseks peavad.  

Mis-kus põnevat toimub
Merivälja kodukohvikute raames 2022?

TEGEVUSED LASTELE

 • Armilda  (kohvik 3) – vt Mammu Seikluspargi kohvik;
 • Džungliloom (kohvik 4) – näomaalingud, glittertatood, hennamaalingud, DJ alates 16.00
 • Euroopa Liidu ökomärgise ratastel näitus-töötuba (kohvik 6) – Mängud, tegevused, jututunnid;
 • International Women’s Club of Tallinn (kohvik 7) – avatud käsitöönurk;
 • Karikakra kohvik (kohvik 8) –mängumajas erinevad käelised tegevused;
 • Mammu Seikluspark (kohvik 13)– seikluspark, kus saab ronida, trossiga pika liu teha, batuudil hüpata ja muid mänge mängida;
 • Merka supp ja smuuti (kohvik 14) – väiksematele ja suurematele toimub marjamäng – kas tunned koduaia marju?
 • Tuudy kodukohvik (kohvik 23)– kiiged ja batuut;
 • Pirita Linnaosa Valitsus (kohvik 18) – reklaamõhupallide jagamine

MUUSIKAELAMUSED JA ETTEASTED

 • Armilda (kohvik 3) – aed täis muusikat, Brasiiliapärane trummishow kell 16 ja 18
 • Džungliloom (kohvik 4) – DJ alates 16.00
 • International Women’s Club of Tallinn (kohvik 7) – DJ mõnusa muusikaga

EHTED, KUNST, KÄSITÖÖ

 • Erja´s Bakery (kohvik 5)  – Hanna Milleri imelised maalid voolavas akrüülmaali tehnikas;
 • International Women’s Club of Tallinn (kohvik 7) – käsitöö ja ehted, mille on annetanud klubi liikmed;
 • Kunstikodu (kohvik 10) – Anne Roolahti autoriehted;
 • Kunstikohvik (tuntud ka kui Ilunautija kunstikohvik) (kohvik 11) – maalid peremees Rein Meresaarel;
 • Paus (kohvik 17) – Maris Willadseni kõrgkuumuses küpsenud keraamika näitusmüük.

TÖÖTOAD JA RAAMATUD

 • Euroopa Liidu ökomärgise ratastel näitus-töötuba (kohvik 6) – räägitakse erinevate toodete keskkonnamõjust, keskkonnahoidlikumast tarbimisest ja usaldusväärsetest toodetest, tutvustades ökomärgise maailma. Igaüks saab oma käega katsuda ökomärgisega sertifitseeritud jalanõusid, tekstiili, kodukeemiat jms huvitavat, toimuvad erinevad jututunnid;
 • Roheline ateljee (kohvik 19) – kunstihoovis tutvustatakse mööbli taaskasutuse võimalusi ja vahendeid. erinevad õpitoad, keskkonnasõbralikud mööblivärvid ja viimistlusvahendid;
  13.00 Mööbli värvimise etapid samm-sammult
  14.00 Värvide segamise maagia + abstraktne maal
  15.00 Puidust karbi dekoreerimine (värv/siirdepilt/žabloon/templitrükk)
  16.00 Mööbli värvimise etapid samm-sammult
  17.00 Klaasi, vaasi ja karbi dekoreerimine
 • Palgasõduri raamatukohvik (kohvik 15) – „Palgasõduri“ raamatusarja tutvustus:
  12.00 „Atentaat presidendile“,
  13.00 „Üksik hunt“,
  13.30 „Kassi-hiire mäng“,
  14.00 „Jaht tuumakohvritele“,
  14.30 „Agent vastu tahtmist“,
  15.00 „Stockholmi ensüüm“, kaasautor Andreas E. Jakob,
  15.30 „Pirita tüdruk“.

Merivälja kodukohvikute 2022 pildigalerii

Jüri Kutsar fotod:

Merivälja kogukonnaliikmete fotod: