Merivälja Seltsi uudised

Merivälja 100

Presidendi süüdatud võidutuli saabub Meriväljale

Meriväljale toovad presidendi süüdatud võidutule Kaitseliidu Harju maleva liikmed. Tuli antakse Merivälja kogukonnale üle 23. juunil kell 18.30 Merivälja muuli juures. Kõik kogukonna liikmed on oodatud võidutuld vastu võtma ning sealt edasi oma kodudesse viima.

Loe siit »
kodukohvikud

Merivälja kodukohvikud 2024

Merivälja kodukohvikud tulevad taas augustikuu viimasel pühapäeval, 25. august 2024. Oma koduväravate avamine ja kodukohviku loomine Meriväljal on väga oodatud. Palun registreeri oma kodukohvik hiljemalt 15. juuli 2024.

Loe siit »
Merivälja 100

Merivälja 100 video

Meie kaunis Merivälja tähistas 100. aastapäeva kauni kontsertpeoga. Suur tänu toetajatele ja koostööpartneritele, lipukettide õmblejatele, suure vaeva nägijatele ja toetajatele, talgulistele ja Pirita Linnaosavalitsusele. Vaata siit video!

Loe siit »
Merivälja 100

Merivälja 100. aastapäeva kontsertpeo ajakava

Armsad Merivälja elanikud ja Merivälja sõbrad! Olete oodatud Merivälja 100. aastapäevale pühendatud kontsertpeole 25. mail 2024 kl 14-23 Merivälja parki.
Pidu on tasuta. Tule kogu perega!
Vaata siit ajakava. Lisaks Merivälja Seltsilt Merivälja ajaloo- ja maalinäitus, Merivälja meenete müük. Restoraniala ja kohvikud avatud 13.00 – 23.00

Loe siit »
Merivälja 100

Praktiline info peopäevaks 25. mai

Pikalt oodatud ja nüüd on see käes, kohe-kohe.
Merivälja 100. aastapäeva kontsertpidu Merivälja pargis.
Meie oma pidu, meie oma pargis.
Selleks, et kõik kulgeks võimalikult sujuvalt, ole hea ja loe juba täna läbi praktiline info. Kui täna pole mahti, siis kindlasti enne peopäeva!

Loe siit »
Merivälja 100

Lembe Levo Retro FM Hommikus

Lembe Levo käis Retro FM Hommikus rääkimas Merivälja 100 pidustustest ning ütles, et Merivälja on selline koht, kuhu elama tulles enam ära minna ei taha

Loe siit »
Merivälja 100

Süütame 100 küünalt Merivälja muulil

Süütame täna, 21.mail küünlad kell 21 ja tähistame armsa Merivälja asumi 100. aastapäeva! Haara kaasa meelepärane külm jook ja tule imetlema, kuidas Merivälja muulil küünlatuli pimeduses on aastapäeva rütmis kaunilt värelemas.

Loe siit »
Merivälja 100

Merivälja 100 juubelimedal

Merivälja 100 juubelimedal on loodud tähistamaks Merivälja aedlinna 100 aastapäeva. Medali loojaks on graveerimiskunstnik Viktor Kuik.

Merivälja 100 juubelimedali esimesel poolel on kunstnik kujutanud naivistlikus stiilis Merivälja kohasümbolit – Merivälja muuli koos paisklainega, taamal paistmas Tallinna siluett. Medalil kujutatakse ka inimesi muulil, kes looduse jõu- ja ilunumbrit naudivad. Loodus on inimesest alati tugevam. Seepärast tuleb ühte hoida. Seda sümboliseerivad teineteise käest kinni hoidvad inimesed.

Loe siit »
Merivälja 100

19. mai Prillitoos – intervjuu Jüri Kutsariga

Põline meriväljalane – armastatud saatejuht ja laulja – Reet Linna tegi intervjuu Merivälja pargis Merivälja Seltsist Jüri Kutsariga, kes on aidanud tõeliselt palju kaasa Merivälja 100. aastapäeva näituste ja meenemüntide ettevalmistamisel

Loe siit »
Merivälja 100

Merivälja 100 pop-up näitus linnavolikogus

15. mail on Tallinna linnavolikogus avatud uste päeval imetlemiseks muu hulgas Merivälja ajaloo pop-up rändnäitus, mis on loodud Tallinna linna ühe armastatud rohelusest lokkava asumi – Merivälja 100. aastapäevaks. Toome äärelinna kesklinna. Tule kaema!

Loe siit »
Merivälja 100

Merivälja 100 ristsõna

ähiajal jagame Merivälja majapidamiste postkastidesse Merivälja teemalised ristsõnad, mis on valminud Merivälja 100. aastapäevaks. Soovitame need pereringis lahendada ja tuua 25. mail peopaika loosikasti.

Loe siit »
Merivälja 100

Johan Randvere üleskutse Merivälja 100. aastapäevale 25. mail 2024 kell 14

Tuleme kokku, et austada Merivälja kunagisi rajajaid ja vaimu edasikandjaid!
• muusikalised tervitused parimatelt artistidelt
• Merivälja mälumäng
• ajaloolised meenutused
• viktoriinis osalejate loos
• suurepärane Armilda kodukohvik koos sõpradega
• lõbusad tegevused lastealal pere kõige pisematele
• päevajuht Johan Randvere
Kohtume Merivälja pargis 25. mail 2024.

Loe siit »
Merivälja 100

Merivälja 100. aastapäeva üritused koguvad hoogu

Merivälja sajandat sünnipäeva tähistav sündmustesari sai alguse 23. märtsil toimunud tenniseturniiriga, kuna asumi tekkimise algusaastatel rajati Merivälja parki aedlinna spordiseltsi eestvõttel tenniseväljak – kus mängiti ja võisteldi. Asumi sünnipäev kulmineerub 25. mail toimuva pidupäevaga Merivälja pargis. Sünnipäeva eel on Merivälja aktiivne ja ühtne kogukond elevil ning peole ootame kõiki Merivälja sõpru ja naabereid lähemalt ja kaugemalt.

Loe siit »
Merivälja 100

Merivälja 100 rändnäitus

Hea ajaloohuviline ja Merivälja sõber!
Ootame sind Merivälja asumi 100. aastapäevale pühendatud rändnäitusele Pirita päevakeskusesse. Näitus on avatud 1.-30. aprillini 2024.
Näituse on koostanud Merivälja Selts – Külli Kroon, Jüri Kutsar, Moonika Aasna ja Lembe Levo.

Loe siit »
Merivälja 100

Merivälja pusad ja T-särgid

Merivälja Seltsi kaudu on võimalik ette tellida Merivälja pusasid ja T-särke. Värvivalik must ja valge. Võimalik on tellida kõiki suuruseid. Tellimusi võtame vastu kuni 01. mai 2024.

Loe siit »
Merivälja 100

Kutse – tähistame koos Merivälja 100 aastapäeva 25. mail Merivälja pargis!

Tuleme kokku, et austada Merivälja kunagisi rajajaid ja vaimu edasikandjaid! Kavas muusikalised tervitused parimatelt artistidelt, Merivälja mälumäng, ajaloolised meenutused, viktoriinis osalejate loos, suurepärane Armilda kodukohvik koos sõpradega, lõbusad tegevused lastealal pere kõige pisematele, päevajuht Johan Randvere. Kohtume Merivälja pargis 25. mail 2024. Üritus on tasuta!

Loe siit »
Merivälja 100

Lipuketi õmblemise üleskutse Merivälja 100

Ootame kõiki huvilisi võtma osa lipuketi õmblemise kampaaniast. 25. mail toimub Merivälja pargis suur pidupäev Merivälja 100. Tahame kaunistada parki omatehtud lipukettidega. Lipud palume õmmelda A5 formaadis (mõõdud 15×21 cm, lipušabloon on lisatud sellele postitusele). Lipukeste ülemises servas peab olema 2 cm laiune nööritunnel. Igati kõlbavad nii kandilised, kolmnurksed kui ka sakilise servaga lipud. Ideaalselt sobivad kergemad, heledamates toonides, ühevärvilised või kirjud kangatükid.

Loe siit »
kodukohvikud

Merivälja kodukohvikud tulevad taas 2024

Merivälja kodukohvikud tulevad taas augustikuu viimasel pühapäeval, 25. august 2024.

Oma koduväravate avamine ja kodukohviku loomine Meriväljal on väga oodatud. Palume Merivälja Seltsile tasuda sümboolne osalustasu 25 eurot ja registreerida oma kodukohvik 15. mai – 15. juuli merivaljaselts@gmail.com

Loe siit »
Merivälja 100

Merivälja 100 LASTE JA NOORTE tenniseturniir 23. märtsil 2024 kell 16.30-20

Armsad tennisesõbrad lapsed ja noored!
Kutsume teid kõiki ühele väga erilisele tenniseturniirile, mille korraldavad Lembe Levo eestvedamisel Merivälja Selts koostöös Active Tennisega ja Active tennisetreener Kert Kevin Lissmannga, et tähistada Merivälja asumi 100. sünniaastat.
Meriväljal mängiti tennist pea 100 aastat tagasi ja seepärast tahame ühena vahvatest sündmuset lahti rullida Merivälja 100 juubeliaasta just tenniseturniiridega.

Loe siit »
Merivälja 100

Kutsume sind üles jäädvustama Meriväljat

2024. aastal kogume fotosid kõigest, mis seotud Merivälja eluga praegu või varasemalt – Merivälja loodusest, tänavatest, majadest, aedadest,
igapäevaelust, lasteaia- ja kooliaasttatest- hetkedest, mis kaunid või valusad.

Loe siit »
Uudised

Merivälja 99

Merivälja 99  1.mail 2004 andis Merivälja Aedlinna Selts välja Merivälja 80. juubeli auks ajalehe. Kui vaatame, siis probleemid on enamjaolt

Loe siit »
Uudised

Merivälja rohelised ettepanekud

Tallinna Rohelise pealinna aastal soovime kogukonnaga panustada linnakeskkonna rohepöördesse Merivälja asumis.
Kogukonna mõttetalgutel aprillis 2023 valmisid Merivälja rohelised ettepanekud, mille kaudu soovime hoida ja väärtustada Merivälja asumi elukeskkonda/elurikkust, luua võimalused selle
parendamiseks ja kestlikumate hoolduspõhimõtete rakendamiseks, samal ajal tõstes elanike teadlikkust keskkonnahoiu ja elurikkuse teemadel (lisatud).

Loe siit »
Uudised

Talgule, talgule!

Merivälja Selts kutsub:
Talgupäev sel pühapäeval, 30. aprillil. REGISTREERI SIIT.
9.00 – 13.30 oma aia ja aiaesise vuntsimine;

14.00 kogunemine Merivälja muuli juures;

14.05 – 15.30 Merivälja rannaääre koristus. Koristame prügi ja kogume puitmaterjali ja oksad. Kaasa võtta prügikotid. Pane kätte ka töökindad!

17.00-18.30 hea naaberküla rahvas Miidurannas ootab meid mere ääres oma lõkkeplatsil, et üheskoos peale tegusat päeva mõnusalt aega veeta lõkke ääres.

Elav muusika, lastele näomaalingud ja peojuht.

Haara kaasa endale sobiv jook ja näksid!

Loe siit »
Uudised

KUKU raadio: SIHIK saates Erik Vest ja Priit Alamäe

Nädalapäevad tagasi võttis Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart volikogu menetlusest tagasi aastaid vaidlusi tekitanud Pirita tee 28 kinnistu detailplaneeringu, millega oleks rajatud piirkonda 300 korteriga arendus. Selle arenduse vastu võitlesid aastaid MTÜ Maarjamäe Ühendus ja ka Mähe Selts. Kuku stuudios käisid MTÜ Maarjamäe Ühenduse eestvedaja ja ettevõtja Priit Alamäe ning Tallinna linnavolikogu liige ja Mähe piirkonna aktivist, Pirita Aasta Inimene 2017 Erik Vest.

Loe siit »
Uudised

Merivälja Seltsi 2022 aruanne

Merivälja Seltsi 2022 aasta tegevusaruanne Seltsi eesmärkideks on kogukonna elukeskkonna parendamine ja keskkonnakaitse. Seltsi tegevusteks selle saavutamiseks on keskkonnakaitse edendamine,

Loe siit »
Uudised

Kogume Merivälja mälestusi!

Merivälja asum tähistab 2024 aastal oma 100 sünnipäeva. Selle raames ootame kõigilt, kel Meriväljaga side, kas praegu või varasemalt, üles andma meile ajaloolist või lähiajaloolist materjali, fotosid või mälestusi Meriväljaga seonduvalt.

Loe siit »
kodukohvikud

Merivälja Seltsi tänukohvik

Merivälja Seltsi tänukohvik Merivälja Seltsi liige ja kodukohvikute korraldaja Lembe Levo korraldas tänukohviku kõikidele kohvikupidajatele ja Merivälja kodukohvikute korraldusega seotud

Loe siit »
Uudised

Loomestuudio Kass ja rebane

Meriväljal avas uksed loomestuudio Kass ja rebane Rõõmsad uudised Merivälja inimestele. 2022 aasta algusest alates on Meriväljal avatud loomestuudio KASS

Loe siit »
Uudised

Talvepiltide konkurss

Talvepildid Detsembrikuus kutsusime üles kogukonna liikmeid jagama kauneid talviseid vaateid kodukohast. Täname kõiki, kes jagasid imelisi Merivälja talvevõlumaa fotosid. Võitjateks

Loe siit »
Uudised

Liiklusturvalisus 2019-2021

Liiklusturvalisus 2019-2021 Kutsusime üles vanemaid peatuma mõnisada meetrit koolist kaugemal “Kõnnin koolini” märkidega tähistatud punktides, et lapsed saaksid jalgsi kooli

Loe siit »

Mähe Selts ja Merivälja Aedlinna Selts esitasid linnavalitsusele vaide Merivälja tee 33 kinnistu projekteerimistingimuste kohta

VAIE PROJEKTEERIMISTINGIMUSED  nr 2111802/07671                                                                                                                                              15.10.2021                                                                       Projekteerimistingimuste andja: Tallinna Linnaplaneerimise Amet (TLPA) Vaide adressaat:                    Tallinna linn TLPA kaudu Vaide esitajad:

Loe siit »

Jaga oma sügist

Pildista sügist Pirital ja saada foto(d) merivaljaselts@gmail.com hiljemalt 30. septembriks ja võida kast Merivälja alkovaba siidrit MULL NULL. Pirita seltsid

Loe siit »

Üldkoosolek

Merivälja Aedlinna Seltsi liikmete üldkoosolek toimub eelregistreerimisega. Registreeri osalus hiljemalt 18. septembriks 2021 kell 18.00. Seoses Covid-19 haiguse leviku kasvu

Loe siit »
Uudised

Lumelinn veebruar 2021

Lumelinn 2021 I lumelinn Merivälja pargis – osales üle 100 lapse ja täiskasvanu nii koolist kui lasteaiast. Lisaks toimus lumekujude

Loe siit »
Uudised

Advendihommik 2020

Advendihommik 2020 Kogu koolipere ja kogukond sai varahommikul rõõmsa üllatuse osaliseks – lumememm ja jõuluvana jagasid kõigile kooli saabujatele väraval

Loe siit »
postitus

Kohvikupidaja meelespea

KOHVIKUPIDAJA MEELESPEA ​ 1.     Mõtle läbi, miks sa kodukohvikut pead. Kandev idee võiks olla tutvumine naabritega ja kogukonna lähendamine. 2.     Sul võiks

Loe siit »
Uudised

Lapsevanemate kool

Lastevanemate kool Lapsevanemad olid oodatud läbi terve kooliaasta erinevatele harivatele ja põnevatele loengutele.

Loe siit »
Uudised

Advendihommik 2019

Advendihommik 2019 Imeline üllatuslik advendihommik – piparkoogid, glögi, mandariinid, kommid õpetajatele üllatuseks ja vahva kontsert koos õpilastega, üllatuskülalisena lisas elevust

Loe siit »
Uudised

Jõululaat 2019

Jõululaat 2019 Traditsiooniline jõululaat oma headuses, kus koolilapsed müüsid omavalmistatud käsitööesemeid. Avatud oli kohvik ja mitmeküllane programm esinejatega mõistagi Merivälja

Loe siit »
Uudised

Kõrvitsapäev 2019

Kõrvitsapäev 2019 Traditsiooniks on saanud, et kogume loomaaia loomadele kõrvitsaid, mida oleme üheskoos oma perede või klassikaaslastega kasvatanud. Kõrvitsaid  toovad

Loe siit »
Uudised

Talgupäev 2019

Talgupäev 2019 4. mail 2019 toimus Merivälja Koolis kogukonna ja koolipere talgupäev. Talgu töödeks olid hoovi riisumine, õuesõppe klassi pinkide

Loe siit »

Jõululaat 2017

Jõululaat 2017 Korraldasime detsembris esmakordselt Merivälja Kooli võimlas meeleoluka heategevusliku kogukonna jõululaada. Laadal müüsid nii Merivälja Kooli õpilased kui ka

Loe siit »
Erilised Merivälja kodud

Erilised Merivälja kodud.

Erilised Merivälja kodud. Viimsi tee 38 maja lugu “Erilised Merivälja kodud” on artiklisari, mis tutvustab Merivälja asumi omanäolisi kodusid ja

Loe siit »