Merivälja ajalugu, elanikud ja looming

Merivälja ajalugu

 „Merivälja Aedlinna tekkega Laidoneri mõisa karjamaale on kõik selge, selle sünnipäev on paigas ja ürikuga tõestatud…Sellest päevast algab aedlinna ajalooline areng.“ Selliselt kirjutavad Elmar Joosep ja Arvo Uukkivi oma raamatus „Merivälja lood“. Õnneks on Merivälja lugu saanud kirja rohkem kui ühes raamatus. Uuri, kuidas Merivälja tekkis ja arenes ning näed seejärel Meriväljat täiesti uue pilguga!

Saku Suvituskoha Heakorra Eest Hoolitsemise Seltsi (Merivälja Seltsi eelkäia) juhatuse liikmed Meriväljal Sadama ja Kesktee nurgal 1925-1926 
Foto: Tallinna Linnaarhiiv

Uno Mereste oma Tuule tee kodu raamatukogus.
Foto: Kai-Reet Mereste Tennes erakogu

Merivälja tuntud elanikud

Meriväljal on rikas ajalugu ka siin elanud inimeste poolest. Eesti 20. sajandi suurkujudest on Meriväljal elanud majandusteadlane Uno Mereste, tehnikateadlane Johannes Hint, näitleja Jüri Järvet, dirigent Eri Klas, kahekordne olümpiavõitja Kristjan Palusalu ja mitmekordne tõstmise maailmameister Jaan Talts. Meriväljat on ajaloos peetud ka näitlejate linnaosaks. Kuid see ei ole kaugeltki kõik.

Merivälja looming

Merivälja on pakkunud inspiratsiooni paljudele. Vaata siit, millised muusikud, kirjanikud, filmikunstnikud, maalikunstnikud on loonud oma teoseid Meriväljal või on saanud inspiratsiooni Meriväljast.