21. mail, Merivälja 100. aastapäeval süütasime Merivälja Seltsi eestvedamisel 100 õueküünalt.
Tervituseks sai sõna Viimsi Vabakoguduse pastor Kristjan Kalamägi.

Merivälja 100

Me oleme siin, et  väärtustada kodupaika ja kui sa ei ela Meriväljal, siis on tore et oled tulnud sellest sündmusest osa saama.

See muul, kus me oleme on väga paljudele armastatud paik.  Nii ilusa ilmaga nagu täna, võime vaadata päikese loojangut ja  tuulise ilmaga näha siin imelist looduse jõudu. Pakun, et statistiliselt on sellist ilma nagu täna- mitte just väga tihti! Igas mõttes eriline hetk!

Tänane sündmus on osa Merivälja 100 tähistamisest, me võiks küsida, mis on oluline:

Nii nagu muul rajati kogukonna ühisel jõul, see muster jätkub ja kutsub ikka veel inimesi kaasa. Koos tegemises on jätkuvalt vägi!

Selles hetkes on sünergia- toimub heas mõttes nakatumine, kui ühiskond on toibumas keerulisest nakatumise ajast. Siin toimub nakatamine positiivses võtmes- sünergia tõmbab teisi kaasa midagi head tegema oma kodukoha heaks. Seda ei saa mõõta sentimeetrites ega meetrites, aga see toimib.  Usun, et kogukond saab veel nägema neid vilju. Tead vahest polegi nii väga palju vaja! Piisab, kui mõelda maailma koristuspäevale, mis on kasvanud väikesest ettevõtmisest ülemaailmseks! 2023  osales eestis 56135 inimest!

Me väärtustame hetke ajas või ajaloos. On hetki, millest ei tahaks ilma jääda, sest need ei kordu enam! Olenemata suurtest saavutustest me ei saa aega tagasi keerata, aega pausile panna! Parim viis aega hästi kasutada on väärtustada seda hetke siin, sest selliselt see ei kordu!

Sa oled kinni haaranud võimalusest olla osa millestki erilisest! On hetki, kus tuleb tajuda selle erilisust nagu esimene suudlus,  kas on kedagi  kes ei mäleta seda? Kahtlustan, et pole!

Me kuulume kõik kuhugi kogukonda ja siin olemise üks osa on, et saa osa kogukonna tundest. Vahest küsid, et miks see on nii oluline, eestlane saab ju ise hakkama. Tõde on, et me vajame kogukonna tunnet, sest see täidab meie sisemist tühjust! Neid sündmusi, mis sind sisemiselt tühjaks tõmbavad on piisavalt! See hetk on täitmise hetk, täitu see sind sisemiselt!

Ole kohal! Me ajastu on selline, et nii kerge on olla ära kogu aeg, näiteks telefonis. Kohal olles saad osa hetke ilust. Kuidagi on nii, et ilu on meie ümber, aga nii lihtne on seda mitte märgata ja osa saada!

Piibli raamatus on öeldud selliselt- Mt 5:16- Nõnda paistku teiegi valgus inimestele, et nad teie häid tegusid nähes ülistaksid teie Isa, kes on taevas.

Me tänane valguse tegu on süüdata küünlad, teate see on nagu kivi merre viskamisega -tekib sulpsatus ja vette tekivad järellainetused toimuvast! Tänasel  küünalde süütamisega tekkib samuti järellainetus! Positiivses võtmes saame seda täna ühiselt teha, las tulla kogu mõju esile mitte ainult meie hinges vaid ka meie kogukonnas samuti!

Küünla süütamine väljendab inimese peidetud igatsust Looja järele, kes on meile ümbritseva ilu loonud.

Kristjan Kalamägi Viimis Vabakoguduse pastor 21.05.2024