Rubriigid
postitus

Avalik pöördumine liikuvusuuringu teostamiseks

Merivälja Aedinna Selts koostöös teiste Pirita ja Maarjamäe asumiseltsidega ning elanike esindajatega tegid 25.10.2019 Tallinna linnavõimule avaliku pöördumise Pirita linnaosa liikuvusuuringu teostamiseks.  

Avalikus pöördumises märgime elanike kasvu nii Viimsis kui Pirital ning toome ohuna välja Pirita transiidikoridoriks muutumise. Märgime, et autostumine on kvaliteetsete liikumiste valikuvõimaluste puudumisel järjest kasvanud, sealjuures enam kui 50% Pirita linnaosas elavatest koolilastest käib koolis väljaspool linnaosa piire. Viimsi maakonnaliinide ja Tallinna ühistranspordi võrgud pole strateegilisel tasandil arenenud juba aastakümneid, enamik liine on samad, kuigi peamised sihtkohad on aastakümnetega muutunud.

Leiame, et selleks, et linnaosa oleks jätkuvalt soositud elukoht, on tagumine aeg paika panna Pirita liikumisvõimaluste arendamise pikem plaan. Seetõttu on oluline keskenduda nii ühistranspordi arendamisele, sunnitud liikumisvajaduse vähendamisele (töökohad, koolid, teenused, kultuuri- ja huviasutused jms), kuid ka Pirita ruumilise paiknemise (planeerimise) mõtestatud kujundamisele. Pirita liikuvuse uuring/analüüs peaks käsitlema terviklikult kogu piirkonda, sh käsitlema liikuvust ja selle parimaid lahendusi ka Pirita siseasumite (Merivälja, Mähe, Kose, Teletorni ümbrus, Maarjamäe) põhiselt. Oluline on ka koostöö ja selle järjepidevus Viimsi ja Maardu omavalitsustega, kuid ka Tallinna teiste linnaosadega, eelkõige Lasnamäe ja Kesklinnaga. Leiame, et kaasaegse lähenemisega teadmispõhised uuringud looksid eelduse avaliku toetusega pikemaajaliseks Pirita ja selle lähiümbruse arenguks.

Pöördumise terviktekst on leitav siit!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga