Argentiina jalgpall ja Merivälja Selts - mis neid kahte, esmapilgul nii erinevat seob?

Särasilmne, kirglik ja ülimalt energiline Merivälja Seltsi juhatuse liige Christin Liis Krass, kes elas ja õppis mõnda aega Buenos Aireses, nautis jalgpalli MM-i Argentiina vutihullude keskel ja jagas vahetult toimuvat värvikalt ja emotsionaalselt nii kohapealt kui ka järelkajana.

Ilmselt mäletate kõik Merivälja sumedaid kodukontserte Armilda kodukohviku aias, mis on toimunud kõik just Chiristini ja tema pere eestvedamisel. Christini pere ja sõpruskond on alati osalenud Merivälja kodukohvikute päeval ja nende aed on pärjatud Pirita kauni aia tiitliga 2021. aastal. Seesama särtsakas ja kaunis noor tütarlaps on aga ka ise mänginud jalgpalli ning on olnud jalgpallihuviline lapsepõlvest peale. Ta on uudishimulik ja õpihimuline, seetõttu on elu Christinit  viinud erinevatesse rahvusvahelistesse ülikoolidesse Itaalias, Portugalis, Saksamaal ja Argentiinas.

Christin Liis:  „Jalgpall pole Argentinas lihtsalt sport. See on elustiil ja religioon, jututeema pea igas seltskonnas, seda olenemata vanusest või soost. See on midagi, mida 30st Buenos Airese telekanalist 15 näitavad igapäevaselt 24 tundi päevas. Suurt armastust Diego Maradona, Lionel Messi ja terve jalgpallikoondise vastu tõestavad ka lõpmatud grafitid ning suveniirid tänavapildis. Nagu öeldakse Argentinas – sa võid vahetada usku, partnerit, sugu või veendumusi, kuid sa ei vaheta elu sees poolehoidu oma jalgpallitiimi vastu……“  Agentiinlaste jaoks on jalgpall vast sama oluline kui eestlastele laulupidu.

Naudi lähemalt Merivälja Seltsi juhatuse liikme Christin Liis Krassi intervjuusid Eesti meediakanalite vahendusel:

Foto: Janek Luts