Euroopa Liidu ökomärgise ratastel näitus-töötuba toimub esimest korda Merivälja kodukohvikute raames

Keskkonnaagentuur ja Keskkonnaministeerium toovad Euroopa Liidu ökomärgise juubeliaasta puhul Eestisse omanäolise ELi ökomärgise maailma tutvustava ratastel näitus-töötoa (𝑠ℎ𝑜𝑤𝑟𝑜𝑜𝑚 𝑜𝑛 𝑤ℎ𝑒𝑒𝑙𝑠).

Esimest korda on nad Tallinnas 28. augustil Merivälja kodukohvikute päevade raames Merivälja pargis kell 11-17.

Nende eesmärgiks on näidata, et keskkonnahoidlikumaid valikuid on võimalik teha pea igas elu aspektis, alustades puhkusele minnes hotelli valikust kuni jalanõude ja puhastusvahenditeni.

Kõik saavad tulla näitust-töötuba vaatama ja ka lähemalt uurima ökomärgisega jalanõusid, riideid, kodukeemiat ja palju muud huvitavat. Toimuvad auhinnamängud, jututunnid ja tegevused lastele.

𝘌𝘶𝘳𝘰𝘰𝘱𝘢 𝘓𝘪𝘪𝘥𝘶 𝘰̈𝘬𝘰𝘮𝘢̈𝘳𝘨𝘪𝘴𝘦𝘴𝘵
Tänavu saab 30 aastat sellest, kui Euroopa Liidus loodi looduskaitse tööriist, mis aitab teha keskkonna suhtes paremaid valikuid – Euroopa Liidu ökomärgis. ELi ökomärgis antakse vaid tootele või teenusele, mille kogu eluring vastab rangetele keskkonnahoidlikele nõuetele.

Euroopa Liidu ökomärgis kinnitab, et mõju keskkonnale on arvesse võetud. Märgis lihtsustab meie igapäevaste tarbimisotsuste tegemist, sest aitab leida tooteid ja teenuseid, milledel on vähendatud negatiivne keskkonnamõju.
Eestis väljastab ökomärgiste litsentse ja nõustab ettevõtteid märgiste saamisel Keskkonnaagentuur. ELi ökomärgist kannab Eestis 1073 toodet. Nende seas on näiteks värvid, puhastus- ja kosmeetikatooted. Koostöös Keskkonnaministeeriumiga panustame rangete kriteeriumide väljatöötamisse ja kogu EL ökomärgise süsteemi toimimisse.