Merivälja 100 tenniseturniirid kujunesid meeleolukaks ja kogukonda liitvaks

23. märtsil toimus Meriväjla 100. aastapäeva avaüritus Merivälja 100 tenniseturniir Viimsi Forus Spordikeskuses, kus osales ühtekokku 56 tennisesõpra.

Tenniseharrastajaid oli kohal kõikidest Pirita asumitest – Meriväljalt, Maarjamäelt, Pirita-Koselt ja Mähelt, aga ka Viimsist ning kaugemaltki. Nii mõnestki perest oldi võistlemas suisa kahe või kolmekesi, hommikul mängisid emad-isad, pealelõunal olid platsidel lapsed ja noored.

Täiskasvanud võistlesid kahes tugevusgrupis, kokku osales 32 täiskasvanut.

I tugevusgrupis läks I koht suurele tennisesõbrale Sven Vismannile, kes sageli ka ise turniire korraldab. Kairi Hermlin Meriväljalt sai II koha, kolmandaks tuli Dominic Mang – Merivälja elanik, neljas ja viies koht läksid vastavalt Hans Pajoma ja Ivo Lillele Mähe asumisse.

Ivo Lille: “On ääretult tore, et Merivälja asumi 100. sünnipäeva tähistamine algas tenniseturniiriga. Spordialaga, mis on selle kogukonna jaoks olnud alati tähtsal kohal. Tänan selle eest korraldajaid ning südikaid ja sõbralikke kaasvõistlejaid.“

II tugevusgrupis võidutses meriväljalane Alexander Mang, teise kohaga pärjati Sten Pärnits, kes on pärit Pirita-Koselt, kolmandaks tuli Carl Krass, kes on samuti Merivälja elanik. Auhinnatud said ka neljas (Kerli Pajuste) ja viies koht (Anti Palmi), viimane ei pidanud paljuks turniirile tulemist Rakverest, sest see tundus tema jaoks nii eriline. Kõigile osalejaile jagus loosiauhindu, näiteks panid omalt poolt välja kingitused kohalikud toetajad: Merivälja Mull drinks, Café Lyon Viimsi, PilatesSpirit, Vitabalans, FORUS Spordikeskus Viimsi, aga ka kaugemalt: KADRIORU TENNISEKESKUS, Snabb, Saku Õlletehas, Värska Originaal, granini, Maxime Trijoli Konjakimaja, Sepu ja Hanna Veiniateljee, IMAGE Skincare, Spordihooldus, Lindt, Nordic Hotel Forum ja Ülemiste keskus.

Fotod: Kerli Kaal ja Lembe Levo

Lisaks tennisemängule ja heale tujule sai turniiri käigus tutvuda Merivälja 100 ajaloo rändnäitusega, kes soovis läks koju Merivälja juubelimündi, kalendri või peokutsega.

Merivälja ajaloo näitust saab vaadata Viimsi Raamatukogus kuni 3. aprillini ja terve aprillikuu Pirita päevakeskuses.

Maarjamäelane ja tenniseharrastaja Barbi Pilvre registreerus turniirile esimese kutse peale ja sõnas: “Turniir oli väga hästi korraldatud, Lembe Levo ja Tennispall OÜ, Ann ja Säm Ulp. Mängud olid suures osas tasavägised ja meeleolu seltskondlik. Kahju, et Pirita linnaosas ei ole tennisekeskust, Pirita TOPi väljakud teatavasti likvideeriti. Eriti puudutab see lapsi, kes peavad trennis käima Viimsis, Lasnamäel Tondirabas või Tallinkis, kuhu pole Pirita suunalt mõistlikku transpordiühendust. Loodame, et velodroomi spordikeskusse tulevad tenniseväljakud. Pirital on tennis ajalooliselt populaarne ja linnaosal peaks tingimata olema oma tennisekeskus.“

Pirita- Koselt pärit Guido Pärnits pani end turniirile kirja samuti kohe kui see sellest kuulis: “Meie osalesime oma perest kahekesi, sest meile meeldivad spordivõistlused väga, iseäranis tennis, kus saad end proovile panna füüsiliselt, kuid ka hea tuju on alati garanteeritud, sest tennis on niivõrd sotsiaalne ja mänguline. Oli tõeliselt vahva osaleda ja toetada sellist ägedat turniiri, kus sport ja ajalugu on ühte seotud, võib öelda, et minu jaoks täiesti unikaalne kogemus.”

Pealelõunal läksid võistlustulle lapsed ja noored, kus mõõduvõtmine toimus kolmes alagrupis, osales 24 last ja noort.

Lapsed võistlesid kolmes tugevusgrupis ja parimad selgitati välja nii tüdrukute kui poiste seas.

I alagrupis olid võidukad Daniel Tomson, Otto Grünberg, Erik Skitsklo ja tüdrukute au kaitses selles alagrupis ainsana võidukas Saara Sild.

II alagrupis olid parimad poistest Henri Oks, Romeo Vismann ja Eduard Undrits, tüdrukutest võidutsesid Maria Sallez, Katariina Oks ja Keira Sillamaa.

III alagrupis said auhinnatud Henri Rahumägi, Markus Alfred Levo ja Karl Lukas Sulg, tüdrukutest olid parimad Adele Kotaks, Lorelei Adamson ja Laura Marii Vahepõld.

 

Tiina Randma-Liiv Viimsist: „Tenniseturniir oli fantastiline algus Merivälja100 pidustustele. Tore oli näha palju särasilmseid ja sportlikke inimesi nii Meriväljalt kui muudest sõbralikest linnajagudest. Loodan, et kõik vanad ja uued tuttavad saavad kokku maikuu lõpus Merivälja pargis ka Merivälja100 üritusel.“

Täname kõiki sponsoreid nii Meriväljalt, Viimsist kui ka kaugemalt: Viimsi Kino, Viimsi SPA, Atlantis H2O Aquapark, Mull drinks, Stuudio Kass ja rebane,  Viimsi Huvikeskus, Lush Ülemiste, Cafe Lyon, Ülemiste ja Eesti Ööjooks.

Aitäh korraldajatele ning treeneritele Säm ja Ann Ulp Tennispallist ning Kert-Kevin Lissmann ja Eha Kaasik Active Tennisest.

Kohtumiseni Merivälja pargis 25.mail!

Lembe Levo
Merivälja Selts