Lembe Levo Retro FM Hommikus

Merivälja asum tähistab täna, 21. mail oma 100. aastapäeva. Sel puhul käis Retro FM Hommikus kogukonna ajaloost ja põnevatest seikadest rääkimas Merivälja seltsi liige Lembe Levo. 

„Seal, kus lõpeb männitukk ja algab avar vaade merele…“ kirjeldas Lembe, kuidas saada aru, et oled jõudnud Tallinnas Pirita linnaosas asuvale Meriväljale.

Täna, 100 aastat tagasi eraldati Viimsi karjamaadelt Merivälja ja hakati rajama elumaad. Tänaseks on sellest kasvanud elav ja viljakas kogukond, kes uhkete pidustusega juubelisünnipäeva tähistab. 

„Merivälja on tõepoolest selline koht, et kes sinna elama tuleb, see kuidagi ei taha sealt ära minna. Seal on põlvkondade kaupa inimesed pikalt elanud,“ rääkis Levo. 

Mis aga teeb selle 90ndatel rikaste rajooniks tituleeritud asumi niivõrd eriliseks? „Merivälja rajajad olid väga tegusad inimesed, kellel oli tohutult ideid. Nad ehitasid ise valmis näiteks sadamakai,“ jutustas Levo, et kui kunagi jagati tõepoolest kultuuriinimestele seal krunte eriliste teenete eest, siis täna elab seal igasuguseid inimesi, kellel kõigil kindlasti rahapakki seljas pole.